Úvod >> Novinky

Novinky

CHS Majesco přeje všem lidem a jejich čtyřnohým parťákům klidné vánoční svátky. 

60D29D23-EE59-45F7-8A20-E04DC76C7928.jpeg

více informací již brzo

Vrh M

Oblastní klubová výstava Hubertka, Bordovice, rozhodčí: Vladimír Hutěčka (CHS Tusculum)

 

Brueik Reach for the Stars - třída mladých, výb.1 CCJ, Jeremiah ukončil úspěšně klubového šampiona mladých KCHT!!!!

Iriska Moonlight Majesco - třída vítězů, výb.1, CC

Kaya Ella Majesco ( - třída štěňat, velmi nadějná 1, maj. Jana Divilová. Děkujeme za spolupráci

 

ocenění
Elinka
diplom

Výstavní víkend ve znamení Alp, výborné organizace i výstavních prostor a nových přátelství. Neocenitelným pomocníkem nám byla naše dloholetá a skvělá handlerka Anet Nedavašková, která jela s námi a její fenkou gordonsetra Fifi, což ocenili naši dva kluci Jazz and Jeremiah. A do třetice jim sekundovala Iriska. Za velmi hezké posudky děkujeme rozhodčím Mileně Maršálové a Milivoji Uroševičovi. Užili jsme si vše naplno. 

Brueik Reach for the Stars - třída mladých, 2x výborný 1, CAJC, J-CACIB, Crufts nominace

Jazz and Soul Majesco - mezitřída, 2x výborný 1, CACA, CACIB, BOB, Alpensieger, Crufts nominace

Iriska Moonlight Majesco - třída vítězů, 2x výborná 1, CACA, CACIB, BOS, Alpensieger, Crufts nominace

Brueik Reach for the Stars
Jívová3.JPG
diplom
ocenění
Jazz and Soul Majesco
diplom

Den,kdy jsme měli v plánu uchovnit naše dva kluky a dokončit s našim veteránem Dexem klubového veterán šampiona. A podařilo se a nejen to! Výstava se konala v areálu brokové střelnice na okraji města, organizace yla velmi dobře připravená, výběr rozhodčích zajímavý. Naše psy posuzoval Zeljko Lozic ze Srbska, se kterým jsme se již jednou potkali v kruhu na MVP Brno. Posuzoval velmi precizně a výsledky jsou následující:

Brueik Reach for the Stars "Jeremiah" třída mladých, CAJC, CCJ, JBOB, BOS, Vítěz mladých Speciální výstavy. Jeremiah splnil všechny podmínky KCHT a je chovný.

Iriska Moonlight Majesco - třída vítězů, res CAC (CAC)-vítězná fena již je šampionkou ČR, proto res CAC přechází v CAC

Don Dexigo Majesco - třída veteránů, CCV, Best veteran, Veterán vítěz Speciální výstavy a dokončen titul klubového veterán šampiona KCHT

Jazz and Soul Majesco, který přijel v doprovodu majitelů pouze k uchovnění, prošel bez ztráty kytičky a je registrován rovněž jako chovný pes v KCHT

Musím touto cestou poděkovat naší úžasné, mladé a nadějné handlerce Ester Mihálekové, která jako profesionál prezentovala všechny naše skoty jak v kruhu tak v závěrečných soutěžích. Poděkování rovněž patří manž. Olšovským za péči o našeho Jazze.

 

 

ceny
Ester a Jeremiah
Jazz and Soul Majesco

Po menší odmlce jsme přihlásili do třídy mladých našeho druhého nejmladšího psa - žíhaného Jazze, kterému úspěšně sekundovala Iriska. Posuzovala paní Olga Dolejšová, které jsme velmi poděkovali za skvělé posouzení.  

Jazz and Soul Majesco- třída mladých, výborný 1, CAJC, JBOB a J-CACIB. Jazzman dokončil titul Junior šampion České republiky!!!! majitel: MUDr. Olšovský. 

Iriska Moonlight Majesco - třída šampionů, výborná 2, res CAC (CAC) - vítězná fena je již šampionkou ČR, proto CAC přešel na naši Irisku. Ta si tak započítala další bodík k dosažení dalšího šampionátu.

S oběma našimi skoty je radost soutěžit na výstavách. Oba ví, o co jde a tak se snaží se ukázat v dobrém světle. A pochopitelně to jsou teriéři, takže občas popouští uzdu svému temperamentu nejen v kruhu. Čeho si však nejvíc cením, je udržení kvality našich skotských teriérů na vysoké úrovni. Kladu důraz na stavbu celého těla a hlavně na pohybový aparát, u něhož ještě více vynikne kontrast mezi elegancí psa a jeho krátkými končetinami. A rozhodčí, kteří kriticky tento znak posuzují a věnují mu patřičnou pozornost, se vždy zmíní o kvalitě pohybu do posudků našich skotů. 

Jmenovitě musím poděkovat rodině Olšovských, která věnuje Jazzmanovi perfektní péči a je ochotná s naší CHS participovat na výstavách. Je mi velkým potěšením mít mezi majiteli našich odchovů tak báječné spolupracovníky.

Jazz and Soul Majesco
posudek
Jazz and Soul Majesco
Klinické vyšetření luxace pately

Klademe důraz nejen na  exteriér ale také na zdravotní stránku našich psů. Mezi klinická vyšetření, která absolvujeme zcela dobrovolně, jsme zařadili rovněž oretopedické vyšetření u specialisty MVDr. Nytry v Ostravě, který je oprávněn tato vyšetření provádět. Velkou pozornost věnujeme zejména mladým psům, kteří se teprve budou zapojovat do našeho chovatelského programu. Takže:

Brueik Reach for the Stars "Jeremiah" - luxace pately 0/0

iriska Moonlight Majesco  - luxace pately 0/0

Výsledek vyšetření posíláme jako vždy hlavní poradkyni Klubu chovatelů teriérů, paní Vladimíře Tiché

A jmenuje se Chanson la Vie Majesco (INT CH BIG Glengracie Mr Farenheit x CH My Be Gran Prix), majitelé manž. Ščasní, Slovensko, kteří participují s naší CHS. 

Černá fenka ve výborném typu, která dostala velmi podrobný posudek na klubovém výstavním víkendu SKCHTaF v Šamoríně od paní rozhodčí a specialistky na teriéry Gabriely van Ruiten - Hajnové (CHS Garex). Očekáváme jeji zapojení do chovatelského programu již brzy. 

 

 

Chilli postoj extra.JPG
Chilli posudek.jpg

27.5.2023 Klubová výstava, rozhodčí: Hans Erhard Grűttner (DE)-plemeno+závěrečné soutěže Nejlepší nízkonohý teriér, Bill Blacker, UK (Veteran Best in Show)

Brueik Reach for the Stars - třída mladých, výborný 1, CAJC, Junior BOB, Best of Breed, CCJ, Klubový vítěz mladých, Nejlepší Nízkonohý teriér 1 výstavy. Jeremiah splnil podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion mladých SKCHTaF ve věku 12 měsíců!!!

Don Dexigo Majesco - třída veteránů, výborný 1, Best veteran, klubový Veteran Vítěz, CCV, Nejlepší veterán výstavy 1. Dexigo tímto dnem splnil podmínky pro udělení titulu Klubový Veteran Šampion SKCHTaF

Chanson la Vie Majesco - třída otevřená, výborná. 1, res CAC (majitelé- rodina Ščasní)-Chilli splnila všechny podmínky pro získání chovnosti. 

Iriska Moonlight Majesco - třída vítězů, výborná 1, CAC, CC, Klubový Vítěz. Iriska splnila podmínky pro přiznání titulu Klubový vítěz SKCHTaF.

28.5.2023 Speciální výstava,  Gabriela van Ruiten, CZ (plemeno+ závěrečné soutěže Nejlepší nízkonohý teriér. Iriska splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion SKCHTaF!!!!

Brueik Reach for the Stars - třída mladých, výb.1, CAJC, Junior BOB, Best of Breed, CCJ,  Nejlepší nízkonohý teriér výstavy 1!!!!!

Don Dexigo Majesco - třída veteranů, výb.1, Best of veteran, CCV

Chanson la Vie Majesco - třída otevřená, výb. 1, CAC, CC

Iriska Moonlight Majesco - třída šampionů, výb. 1, CAC, CC, Vítěz speciální vystavy. 

Naše velké poděkování patří úžasné handlerce Anet Nedavaškové, Lence Svačinové and Zuzaně Ščasné za podporu a pomoc o BOB, všem rozhodčím za ocenění našich skotů a SKCHTaF za nezapomenutelný víkend!!! 

BIS veteran Don Dexigo Majesco

Naše oblíbená výstava za humny. Takže o důvod víc přihlásit našeho nejmladšího člena Jeremiu, aby naostro trénoval na výstavy. A protože je to rozený showman, vyběhal si krom vítězství ve třídě mladých také užší výběr 6 nejlepších juniorů výstavy!!! A velmi hezký posudek od p. Ladislava Frnča a p. Anny Dzidt z Polska ( závěrečné soutěže)

Brueik Reach for the Stars- ex.1, vítěz třídy mladých, BIS 6. místo junior. 

 

posudek
Brueik Reach for the Stars
Brueik Reach for the Stars

Výstavní debut našeho angličana Jeremii ve třídě mladých na sebe nenechal dlouho čekat. Výstava se konala necelých 60 km za hranicemi. Přihlásili jsme jak Irisku tak Jeremiu. Posuzovali polské rozhodčí a specialistě na teriéry Ina Malecka a Agniezka Nowak- Patyniak. A výsledky obou našich skotů předčily naše očekávání

Brueik Reach for the Stars- třída mladých, 2x výborný 1, 2x vítěz třídy mladých,2x Junior BOB, 1x BOS a 1x BOB!!!!

Iriska Moonlight Majesco - třída vítězů, 2x výborná 1, 2xnejlepší dospělá fena, 2xBOS a 1xBOB!!!

Brueik Reach for the Stars
Iriska Moonlight Majesco
S rozhodčí Inou Maleckou
Brueik Reach for the Stars
Don Dexigo Majesco je oficiálně jmenován  ČESKÝM VETERÁN ŠAMPIONEM!!!!
Diplom

Na této výstavě jsme reprezentovali naši domácí holčičku Irisku a perspektivního žíhaného klučíka Jazze majitelů žijících v Brně. A výsledky posouzení nás velmi potěšily. Rozhodčím byl jmenován P. Řehánek. 
Iriska Moonlight Majesco - mezitřída, výborná 1, CAC

Jazz and Soul Majesco - třída mladých, výborný 1, CAJC a Junior BOB! 

Jazz and Soul Majesco
Jazz and Soul Majesco
 • soubor ke stažení (326 kB)
 • Po delší době jsme se rozhodli opět vystavit naše skotské teriéry na této prestižní výstavě. A s velkým potěšením jsme se prošli po zeleném koberci, kde posuzoval pan J. Herd (CHS Feregait). 
  Don Dexigo Majesco- třída veteránů ( od 7 let)- 4 místo a ocenění RESERVE 💙

  Iriska Moonlight Majesco (nominace z MVP Nitra 2022)- třída otevřená, bez umístění ♥.

  A mimo samotnou výstavu jsme si pobyt skutečně užili. 

  Don Dexigo Majesco
  Don Dexigo Majesco
  Don Dexigo Majesco
  Iriska Moonlight Majesco
  Iriska Moonlight Majesco

  Jazz and Soul Majesco ( narozen 25.2.2022) je novým členem výstavního týmu Majesco. Je potomkem selektivního spojení multi CH INT JCH BIS Calvina Majesco a JCH CH Geraldine Daisy Majesco. Žíhaný chlapeček úspěšně prošel prvními výstavami, kde si vedl velmi dobře ( klubová výstava České Budějovice- CAJC, JCC) a splnil podmínky pro uchovnění. Jelikož jsou oba rodiče testovaní na CMO, vWD3 a prostí genetické zátěže, je i Jazz zdravý. Má rovněž testované pately s výsledkem 0/0. Je navíc plnochrupý. Bude k dispozici jako chovný pes po formálním splnění všech náležitostí a dovršení věku 14 měsíců.

   

  Jazz and Soul Majesco
  Jazz and Soul Majesco

  A jsou tady! 1 klučík a 3 holčičky. Za možnost využít v chovu mladého perspektivního pejska Quentina Hannah Moravia děkujeme naší zpřízněné CHS Hannah Moravia. 

  Vrh K
  3.1.2023 Očekáváme štěnátka skotského teriéra

  více informací naleznete v sekci "Štěňátka"

  PF
  PF

  V CHS se narodila ze spojení JCH CH INT BIS Calvin Majesco CW a JCH CH Geraldine Daisy Majesco CW štěňátka skotského teriéra. 3 klučíci (černý / žíhaný) a 1 hočička (černá). Rodiče jsou testování na CMO a vWD3. 

  Calvin Majesco
  Geraldine Daisy Majesco
  vrh J

  Mezinárodní a speciální výstava Prilep

  10.-11.4.2021

  Herrieth Belinda Majesco - třída mladých, 3xCAJC, 3xJBOB, Herrieth splnila podmínky pro udělení titulu junioršampion Makedonie

  Fariela Fuori - třída šampionů, 3xres CAC

  JCH Herrieth Belinda Majesco
  Prilep

  I přes nelehkou situaci a omezený počet výstav jsme uspěli na předních pozicích v této celoroční soutěži.

  Don Dexigo Majesco - 2 místo v kategorii Nejkrásnější skotský teriér (pes)

  Geraldine Daisy Majesco - 4. místo v kategorii Nejkrásnější skotský teriér (fena)

  Fariela Fuori - 5. místo v kategorii Nejkrásnější skotský teriér (fena)

  Velmi si vážíme dosažených výsledků a doufáme, že k nám letošní výstavní sezóna bude přívětivější.

  ICH GCH CH Don Dexigo Majesco
  JCH Geraldine Daisy Majesco
  CH Fariela Fuori
  Přání
  ***

  Včerejší úprava naší Herrieth Ivou Královou doznala dalšího posunu a z malého raráška se stává dospívající slečna, která bude mít skoro 7 měsíců. I na ní jsou patrné znaky, které si nese po předcích z matčiny strany ať už je to typ hlavy, nasazení krku či barva a kvalita srsti. Nicméně proporční uspořádání těla a nasazení ocasu zřejmě dostala do vínku po úžasném otci. Podařilo se nám vzácně skloubit nepříbuzné linie, spojení jsme hledali dlouho a našli. Vše dobré se v Herrieth i jejich sourozencích podařilo prosadit a doufejme, že i uchovat pro příští generace. 

  Herrieth Belinda Majesco
  Herrieth Belinda Majesco

  Využili jsme příjemné počasí pro focení našich skotů a profesionální služby naší kamarádky Evy Mizerové .

  CH Fariela Fuori
  JCH Geraldine Daisy Majesco
  JCH Geraldine Daisy Majesco
  Herrieth Belinda Majesco
  Hariska Satin Majesco
  CH Don Dexigo Majesco
  CH Don Dexigo Majesco
  Highlander Kayden Majesco
  Highlander Kayden Majesco
  Herrieth Belinda Majesco
  náš team Majesco

  Den D nastal. Rozhodli jsme se, že na této tradiční klubové výstavě představíme naše skotské teriéry. Všem účastníkům velmi děkujeme, že se připojili a sdíleli s námi báječnou příležitost. Bylo to náročné, ale bylo krásné. A naše výsledky napovídají, že se snažíme dělat chovatelskou práci dobře. Náš velký dík patří i majitelům, kteří mají naše odchovy v péči a kteří se s námi účastní výstav. Fotky pro nás exkluzivně připravila excelentní Eva Mizerová

  feny třída štěňat:

  Herrieth Belinda Majesco-VN1

  Hariska Satin Majesco - VN2 (majitelka Veronika Jarošová)

  feny mezitřída:

  JCH Geraldine Daisy Majesco - V2, res CAC

  feny třída vítězů:

  CH Fariela Fuori - V2, res CAC

  psi mezitřída:

  Gordic Rey Majesco - CC, CAC, Klubový vítěz (majitelka Lucie Peterková)

  psi třída čestná:

  CH Don Dexigo Majesco - V1, vítěz třídy čestné

  závěrečné soutěže:

  Nejlepší chovatelská skupina 2. místo

  Juniorhandling 2. místo (Šimon a Dexigo)

  nejlepší chovatelská skupina 2. místo
  Šimon s Dexigem 2. místo juniorhandling mladší kategorie
  Herrieth Belinda Majesco
  JCH Grealdine Daisy Majesco
  CH Fariela Fuori
  CH Don Dexigo Majesco
  Gordic Rey Majesco
  Hariska Satin Majesco

  Po delší době jsme se vrátili na rekonstruované výstaviště v Olomouci. A výsledky naší Daisy předčily naše očekávání. Posuzovala p. A. Nowak-Patyniak (PL), specialistka na teriéry. Bylo nám ctí.

  JCH Geraldine Daisy Majesco - třída otevřená, V1, CAC, CAC ČMKU, BOS.

  naše ocenění

  Počasí přálo a tak jsme vyrazili na další klubovou výstavu. Posuzovala V. Tichá.

  Geraldine Daisy Majesco - mezitřída, CC, klubový vítěz.

  Touto cestou děkujeme paní Tiché za velmi pěkná slova k naší Daisy a za excelentní posudek.  Těší nás o to víc, že paní rozhodčí je současně hlavní poradkyní chovu pro naše plemeno. 

  posudek a ocenění

  Poslední letní víkend jsme využili k návštěvě Bratislavy a výstavního klání.Rozhodčí byli S. Bučko a A. Cwieceková.

  CH Don Dexigo Majesco - třída vítězů, 2xV1, 2xCAC, 2xCACIB, 1xBOB

  CH Fariela Fuori - třída vítězů, 1xV1, CACIB, BOS, Ori ukončila podmínky pro titul Interšampion

  JCH Geraldine Daisy Majesco - mezitřída,1xV1, 1xCAC, 1x res CACIB

  Vysoké teploty a výstaviště pod širým nebem nás v neděli odradily od závěrečných soutěží.

   

  CH Don Dexigo Majesco
  JCH Geraldine Daisy Majesco
  náš team Majesco
  CH Fariela Fuori
  ocenění

   

  Náš matador Dexigo je opět na výstavní scéně. Rozhodčí O. Dolejšová

  CH Don Dexigo Majesco- třída vítězů, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB

  JCH Geraldine Daisy Majesco- mezitřída, V2, rCAC

  CH Fariela Fuori – třída vítězů, CAC.

  Gordic Rey Majesco - mezitřída, CAC.

  Gratulujeme majitelce Lucii Peterkové za krásnou prezentaci Gordyho.

  Za pomoc s předvedením našich skoťáků děkujeme handlerce Aničce Novákové. Den jsme si užili i díky milému setkání našich dvou holčiček Herrieth a Harisky (majitelka Veronika Jarošová)

  Herrieth Belinda Majesco (vpravo) a Hariska Satin Majesco
  Majesco team s rozhodčí
  naše ocenění

  Den ušitý na míru pro našeho Dexe

  Náš výstavní matador 6,5 letý Dexi si oběhnul své výstavní kolečko až ke stupňům nejvyšším. I přes vysoké teploty, které nemiluje, to dotáhnul s naší vynikající handlerkou Eliškou Kubínovou, která mne zastoupila v kruhu, na nejvyšší příčky a hodnocení. Posuzovala G. Štursová

  CH Don Dexigo Majesco - třída čestná, V1, BOS

  JCH Geraldine Daisy Majesco - mezitřída, v.d.

  závěrečné soutěže:

  BIS 2 vítězové tříd čestných (rozhodčí Philip O´Brien, Irsko)

  Touto cestou musíme poděkovat organizátorům výstavy za vynikající organizaci a výběr výstavního areálu

  BIS 2 finále vítězů tříd čestných

   

  Není každý den posvícení. Asi tak by se dal nazvat první den vystavování na této mimořádně připravené výstavě pod širým nebem pro naši Ori. Vrátili jsme se s ní do výstavního kruhu 3 měsíce po porodu. Ori se necítila dobře, v kruhu silně pokulhávala, což jsme přičítali povrchu s posekanými bodláky. Prostě to nebyl její den a projevilo se to na výsledném hodnocení. Nu což, i neúspěchy patří k životu vystavovatele. Co nás však nabilo energií nevzdat to, byl výstavní výsledek naší Daisy, ve který jsme ani v duchu nedoufali kvůli jejímu nízkému věku 15 měsíců. Posuzovali slovenští specialisté: R. Kanás a A. Cwieceková

  CH Fariela Fuori - třída šampionů, D, V1, CAC, res CACIB

  JCH Geraldine Daisy Majesco, 2x V1, CAC , CACIB.

  Na závěr výstavy jsme se potkali i s našimi přáteli a odchovánky CHS

  JCH Geraldine Daisy Majesco
  CH Fariela Fuori
  odchovánci z vrhu H

  Jeden zahraniční výlet s výbornými výsledky. Situace dovolila vycestovat na zahraniční výstavu na Slovensko, kde jsme i přes velmi vysoké teploty zdolali příčky nejvyšší a dovezli domů cenná vítězství. Znovu jsme oprášili našeho matadora Dexiga, který má stále temperamentu na rozdávání a byla by proto škoda, aby se znovu nevrátil do výstavního klání. Rozhodčím byl specialista na teriéra pan Tibor Havelka

  Don Dexigo Majesco - třída šampionů, V1, CC, CAC, Klubový vítěz, BOB, Cassovia winner

  Geraldine Daisy Majesco - třída mladých, V1, BOS, Cassovia winner. Daisy tímto dnem splnila titul Slovenský šampion krásy mladých .

  Vzhledem k vysokým teplotám a výstavišti pod širým nebem jsme nezůstali na závěrečné soutěže.

   

   

   

  tituly a ocenění
  diplom

  První post-covidová výstava teriérů. Rozhodčí Vladimíra Tichá (hlavní poradce chovu pro plemeno)

  V přátelském duchu a příjemném prostředí proběhla první letošní uchovňovací výstava pro naše odchovánky:

  Geraldine Daisy Majesco - třída mladých, V2, Daisy splnila všechny náležitosti Klubu chovatelů teriérů a je nyní registrovaná jako chovná fena

  Gordic Rey Majesco (majitelka Lucie Peterková) - třída mladých, V2, Gordy rovněž splnil všechny podmínky a je registrován Klubem chovatelů teriérů jako chovný pes. Je plnochrupý.

  naše nové naděje Geraldine Daisy Majesco a Gordic Rey Majesco
  JCH Geraldine Daisy Majesco

  Geraldine Daisy Majesco - třída mladých, V2. Rozhodčí P. Séman (SK)

  JCH Geraldine Daisy Majesco

  24.1.2020 rozhodčí: ÖZKAN ALPAY (TR)

  Fariela Fuori - třída otevřená, CAC

  Gearldine Daisy Majesco - třída mladých V1, JCAC, JBOB

  25.1.2020 rozhodčí: JOHANSSON KARL ERIK (SE)

  Fariela Fuori - třída otevřená, CAC, Ori ukončila titul Slovenský šampion krásy

  Gearldine Daisy Majesco - třída mladých, V1, JCAC, JBOB

  26.1.2020 rozhodčí: ZAĶE LIGITA (LV)

  Gearldine Daisy Majesco - třída mladých, V1

  Slovenský šampion krásy
  CH Fariela Fuori

   

  Rozhodčí: Vladimíra Tichá (hlavní poradce chovu pro plemeno)

  Fariela Fuori - mezitřída V1, CAC, Ori ukončila titul Český šampion ve věku 23 měsíců.

  Geraldine Daisy Majesco - třída mladých v.d. 1.

  Daisy projevila trochu víc temperamentu, než bylo vhod. 

  diplom Český šampion
  Klidné vánoční svátky a štastný Nový rok 2020 přeje CHS Majesco
  PF 2020

  Fariela Fuori - třída otevřená, CWC, BOS nejlepší dospělá fena v rase

  Geraldine Daisy majesco - třída mladých , CAJC.

   

  CWC Chojnice

  Fariela Fuori "ORI" - mezitřída CAC, res CACIB
  Fayenne Fiesta "FIA" - mezitřída, res CAC, majitel L. Samek
  Geraldine Daisy Majesco "DAISY" - poprve třída dorostu, velmi nadějná 1

  Geraldine Daisy Majesco
  Fariela Fuori
  Fariela Fuori posuzování
  posudek
  posudek

  Vystavovali jsme naši Fariola Fuori "Ori" v mezitřídě po oba dny. I přes vysoké venkovní teploty na výstavišti pod širým nebem, předčila naše očekávání s fantastickými výsledky.

  sobota: CAC, CACIB, BOB, rozhodčí: Walter Jungblut, Německo

  neděle: CAC, CACIB, BOS, rozhodčí: Robert Kanás, Slovensko

  Oběma rozhodčím děkujeme za krásná ocenění a posudky. Velmi si toho vážíme.

  Duodanube 2.jpg
  DUODANUBE.jpg

  Fariela Fuori - mezitřída, CWC, rozhodčí L. Frnčo

  MVP Konopiska

  Fariela Fuori - mezitřída, CAC, CC

  _DSC0111_a.JPG

  Fariela Fuori - CWC, CACIB, BOS a nejlepší fena v rase. Děkujeme rozhodčí G. Zhuk (BG) za vysoce hodnocený posudek naší Ori.

  FARIELA FUORI
  MVP Wisla

  Fariela Fuori - mezitřída, CAC, res CACIB, posuzovala: B. Ovesná

  ORI

  Fariela Fuori - mezitčída, CAC, res CACIB, posuzoval: C. Denk (DE)

  ORI

  Fariela Fuori "ORI" absolvovala svou poslední českou výstavu ve třídě mladých, kde obdržela od specialistky Gabi van Ruiten tituly CAJC a CCJ, za což velmi děkujeme paní rozhodčí. Ori rovněž tento den absolvovala uchovnění a je tak naší další nadějnou fenkou v naší CHS. 

  ORI

  Nad ránem se nám ve velmi krátké době (4:45-6:15 hod) narodili 2 kluci a 2 holčičky černé barvy. Více najdete v sekci Štěňátka".

  G vrh

  Fariela Fuori "ORI" obhájila po oba dny tituly výborná 1 a CAJC a úspěšně dosáhla na svůj první titul junioršampiona ČR ve velmi krátké době 3 týdnů. Oběma rozhodčím Lilian Lleton a Jensi Ruckovi velmi děkujeme za nádherné posudky. 

  diplom
  o nejlepšího mladého psa JBOB
  posudek

  Začali jsme v Novém roce úspěšně. Fariela Fuori obdržela od rozhodčí P. Márové ve třídě mladých tituly CAJC a BOJ. Děkujeme za velmi hezký posudek.

  NV Brno
  diploma
  posudek
  PF 2019
  PF

  Famozní výkon naší Ori byl korunován úspěchem!

  Fariela Fuori obhájila ve třídě dorostu (1/3) první místo a tituly BOB DOROST a EUROPEAN FUTURE. Za uznání děkujeme rozhodčímu Bojanovi Matakovičovi (Chorvatsko). Naše sny se splnily, aniž bychom jen doufali v tak velký úspěch. O to větší radost máme i proto, že oba rodiče jsou již Evropští vítězové - Don Dexigo Majesco (VDH Europa Sieger 2016 Dortmund, Německo) a April Majesco (Centennial European show 2011 Leuwarden, Holandsko).

  Fariela Fuori BOB dorost
  Fariela Fuori posudek
  Fariela Fuori EUROPEAN FUTURE

  Fariela Fuori - třída dorostu, velmi nadějná, nejlepší dorost, ve finále se dostala do užšího výběru BIS dorost. Rozhodčí A. Daly (Irsko)- plemeno a Marta Ciborowska - Kubiak -BIS dorost.

  CWC Zabrze Fariela Fuori

  Fariela Fuori (Don Dexigo Majesco x April Majesco) - nastoupila naše nová posila do týmu, aby zahájila jako dorostenka svou úplně první výstavu. A vedla si nad očekávání dobře! Rozhodčí Ladislav Frnčo ji ohodnotil titulem VELMI NADĚJNÁ 1 a v závěrečných soutěžích pak titulem NEJLEPŠÍ DOROST 2. MÍSTO!!!

   

  cena
  Nejlepší dorost 2.místo

  Krásné slunečné letní počasí jsme využili pro focení našich štěňátek. Práce se ujala naše kamarádka Eva Mizerová. Oba kluci měli v den foceni jen 5 týdnů, byli to skuteční drobečkové. Výsledek však předčil naše očekávání. Děkujeme Evo!

  IMG_8132_TISK.JPG
  IMG_7839_TISK.JPG
  IMG_7861_TISK.JPG
  IMG_7881_TISK.JPG

  Právě jsme obdrželi poštu s potvrzením titulu Šampiona krásy Chorvatska pro Don Dexigo Majesco. Dexi tak obhájil svůj v pořadí 9 šampionát krásy, tentokrát z Chorvatska.

  potvrzení šampiona Chorvatska

  Don Dexigo Majesco splnil všechny podmínky pro oficiální udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION KCHT. Máme velkou radost!

  CH KCHT
  Máme štěňátka!
  majesco_letacek2.png

  Don Dexigo Majesco - CACA, res CACIB, rozhodčí: Rajic Branislav, Slovinsko. Dexigo dokončil další šampionát, tentokrát z Rakouska. Máme OBR radost!!!!

  CH diploma
  Don Dexigo Majesco

  Don Dexigo Majesco - CAC, BOS, CACIB, rozhodčí: Dr. P. Miegl (A)

  MVP Wieselburg
  MVP Wieselburg

  Klub chovatelů teriérů vyhlašuje každoročně soutěž o nejlepšího teriéra za rok 2017. Letos se Dexi postavil na 2. místo v kategorii psů a jako jediný skot, který se narodil v ČR a ještě k tomu v naší CHS. Jsme na něj pyšní, na našeho smějícího se chlapečka!

  TOP
  focení štěňátek
  2018
  2018
  2018
  2018
  2018

  Don Dexigo Majesco - CAC, BOB, BIG III, rozhodčí: S. Shiapanis (CYP), dokončen šampion Srbska!

  My Be Gran Prix - CAC, dokončen šampion Srbska!

  BIG III Sombor
  CH Srbsko
  CH Srbsko Nika
  14.4.2018 národní výstava Osijek, Chorvatsko

  Don Dexigo Majesco - CAC, rozhodčí T. Urek, dokončen šampion Chorvatska

  Don Dexigo Majesco - res CAC, res CACIB, judge: B. Matakovic

  My Be Gran Prix - CAC, CACIB

  Don Dexigo Majesco
  My Be Gran Prix

  Don Dexigo Majesco - CAC, CC, rozhodčí: A. Letáčková, ukončeny podmínky pro titul klubový šampion!

  My Be Gran Prix - res CAC

   

  klubová výstava

  Don Dexigo Majesco je oficiálně registrován mezinárodním šampionem krásy dle regulí FCI. Máme radost!

  C.I.B.
  video štěňátek 18 dnů

  video ZDE

   

  Don Dexigo Majesco je oficiálně Polským šampionem. Máme radost

  CH PL
  19.1.2018 Narodila se nám štěňátka

  19.1.2018 přišli na svět 3 holčičky a 1 klučík, všichni černí. Více v sekci "Štěňátka"

  Don Dexigo Majesco - CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz. Dexi zdárně plní čekatele titulu Grandašampiona a šampiona ČMKU

  My Be Gran Prix - velmi dobrá 1, rozhodčí Robert Kanás (SK)

  Dexi a Nika v soutěži o nejlepší pár postoupili do užšího výběru 6 párů

   

  Vánoční přání
  přání

  May Be Gran Prix (Nika) - třída otevřená, V1. Rozhodčí O. Hrabáková. Nika tímto dnem splnila všechny podmínky pro uchovnění.

  My Be Gran Prix
  vánoční klubový stromeček
  vánoční perníky

  Don Dexigo Majesco - třída šampionů, 3. místo z 19 přihlášených psů!!!!!!! rozhodčí Ilse Freerksen (DEU).

  WDS certifikát
  WDS 2017.jpg

  Absolvovali jsme s Nikou její první výstavu v ČR na dvoudenní mezinárodní výstavě psů v Praze a Nika si vedla nad očekávání dobře

  5.11.2017 - poprve ve třídě otevřené, V1, CAC, res CACIB, rozhodčí A,. Auerbach

  4.11.2017 - mezitřída, V2, res CAC, rozhodčí I. Cannon (IRL)

  My Be Gran Prix
  My Be Gran Prix

  30.9.2017 Odešla za duhový most naše Eli.

  Ellie_2.jpg

  Don Dexigo Majesco - CC, CAC, rozhodčí M. Štětinová

  Don Dexigo Majesco
  Don Dexigo Majesco

  Don Dexigo  Majesco - CWC, Best adult dog, CACIB, BOB, rozhodčí: Tomas Borkowski

  Dexigo splnil všechny podmínky pro titul C.I.B.

  MVP Zakopane
  MVP Zakopane posudek
  Don Dexigo Majesco

  Naše milovaná Bari nás včera opustila navždy. Jsem hrdá na to,že jsem mohla být majitelkou této nezapomenutelné a výjimečné holky. Její děti April a Calvin Majesco i další, kteří žijí po celém světě, nám ji budou navždy připomínat.

  Elis Wys-Tabasko

  Horký víkend přinesl úžasné výsledky, které jsme ani ve snu neočekávali. Vystavovali jsme našeho černého chlapečka a štěstí stálo při nás

  Don Dexigo Majesco - 2xCWC, 2x BOS, 2x BOB, 1x BIG 1, 1x BIS 4. Rozhodčí - Stefan Dimitrijevic (SRB) (sobota + BIG soutěže), Beata Kujawska (PL)(neděle) and Marian Paweł Bocianowski (PL) (sobota BIS soutěže).

  Tímto víkendem si Dexi odškrtnul další splněný šampionát, tentokrát z Polska.

  Don Dexigo Majesco
  Don Dexigo Majesco
  BIS 4

  Don Dexigo Majesco - třída vítězů,CC, vítěz třídy, krajský vítěz, dokončeny podmínky pro klubového šampiona, rozhodčí: V. Tichá

  Don Dexigo Majesco

  18.2.2017 Jsme dali poslední SBOHEM našemu nejstaršímu členovi smečky Nerovi Wolfe Bohemia Eldorado. Vzpomínáme na něj s láskou.

  Nero

  Calvin Majesco - třída šampionů, BOS, šampion Maďarska, rozhodčí: B. Matakovič

  CH HU
  diploma

  Chovatelská stanice Majesco přeje všem klidné a pohodové svátky vánoční

  přání

  Letošní poslední výstava ve Welsu v Rakousku nám přinesla více potěšení než jenom to, že se konala v převánočním čase. Don Dexigo Majesco vyběhal po oba dny ve své třídě šampionů tituly 2x CACA, 1x res CACIB. Za obě hodnocení patří velký dík oběma renomovaným rozhodčím a specialistům na teriéry Robertovi Kanásovi (SK) a Sissi Dollmann (A). A třešínkou na sladkém dortu bylo ubytování v hradním komplexu v Rožmberku nad Vltavou.

  Wels
  Wels
  Wels
  Rožmberk nad Vltavou

  Calvin Majesco je oficiálně registrován jako interšampion!!!!

  Calvin Majesco
  diploma

  9.9.2016 NVP Vukovar, rozhodčí: Saija Juutilainen (FI)

  Don Dexigo Majesco - CAC, BOS, BOB, BIG 4

  10.9.2016 MVP Osijek rozhodčí: S. Verstovšek-Matakovič (HR)

  Don Dexigo Majesco - CAC, CACIB, BOS, Crufts kvalifikace

  My Be Gran Prix - CAJC, JBOB, Crufts kvalifikace

  11.9.2016 MVP Osijek rozhodčí:B. Špoljarič

  Don Dexigo Majesco - CAC, CACIB, BOS

  jpg

  Don Dexigo Majesco - třída vítězů, Vítěz třídy, CC, Vítěz krajské výstavy. Za velmi pěkný posudek, v němž je uvedeno pouze " Typický představitel plemene " děkujeme paní rozhodčí Vladimíře Tiché.

  jpg

  Don Dexigo Majesco - třída vítězů, CWC, CACIB, BOB, BIG 3!!!!!, rozhodčí: L. Siejkowski (PL), finále: P. Król (PL). 

  BIG III
  ocenění
  BOB

  Summer Folly Lucia´s Dream slaví dnes své 8. narozeniny.

  Ellie

  Calvin Majesco - třída vítězů, 2xCAC, 2x BOB KfT/VDH, Nejlepší nízkonohý teriér, BEST IN SHOW !!!!!!. Calvin splnil všechny podmínky pro titul šampiona KfT.
  Don Dexigo Majesco - třída otevřená, 2x res CAC KfT, 2x CAC VDH.

  Jsme velmi potěšeni názory rozhodčích Agnieszka Nowak-Patyniak (PL) a Jens Ruck (A), kteří takto vysoce ohodnotili oba kluky.

   

   

  jpg
  jpg
  jpg

  Don Dexigo Majesco - CC, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Závěrečné soutěže BIS 2. místo (nejlepší pes výstavy). Rozhodčí M. Václavík (plemeno), Maciej Kozber (PL) závěrečné soutěže. Dexi tímto dnem otevřel čekatelství klubového šampiona. Děkujeme jak rozhodčím tak pořadatelům za skvělý průběh výstavy a velmi příjemné prostředí.

  BIS 2
  BIS 2

  Don Dexigo Majesco je oficiálně registrován jako Český šampion.

  CH CZ

  Calvin Majesco a Don Dexigo Majesco jsou zařazeni mezi TOP 5 výstavně nejúspěšnějších skotských teriérů za rok 2015. Je to jednak důvod k oslavě, ale také důvod k velké zodpovědnosti naší chovatelské práce.

  TOP 5.jpg

  Don Dexigo Majesco, třída otevřená, CAC, CACIB, BOB, rozhodčí Hana Vojáčková.

  Náš Dexi tímto dnem splnil všechny podmínky pro titul Českého šampiona. Máme radost!!

  MVP České Budějovice
  MVP České Budějovice

  Don Dexigo Majesco, třída otevřená CAC, rozhodčí O. Hrabáková

  Na této výstavě jsme poprve trénovali naši pětiměsíční Niku, která předčila naše očekávání a vedla si kouzelně.

  NV Ostrava-1.jpg
  NV Ostrava-2.jpg
  Nika.jpg

  A je doma. Malá černá holčička s úžasným rodokmenem. Malé černé torpédo, které snad nikdy nespí. Užíváme si ji od prvního okamžiku a Nika nám bohatě plníl naše sny. Díky Olgo!!!!

   

   

   

   

  Nika
  Nika
  Nika
  Nika

  Oba chlapečkové, kteří se narodili po našem Bedym se mají čile k světu a vypadají jako malí medvídci.

  puppy_5.jpg
  puppy_6.jpg

  Náš šťastný den, kdy se podařilo v jediný den ukončit podmínky pro dva šampionáty. Velké poděkování patří Ivě Králové, která oba kluky upravovala pro výstavu a handlerce Míše, která pomohla s předvedením Dexe, aby se tento den stal nezapomenutelným. A pochopitelně panu rozhodčímu Rainerovi Jacobsovi z Německa za posouzení obou našich kluků.

  Calvin Majesco - třída šampionů, CAC, CACIB, splněny podmínky pro šampiona  krásy ČR a C.I.B.!!!!

  Don Dexigo Majesco - třída otevřená, CAC, res CACIB.

  diplom.jpg

  10.1.2016 Speciální výstava teriérů, rozhodčí: Reiner Jacobs (D)

  Don Dexigo Majesco, mezitřída, V1, CAC (VDH)

  Calvin Majesco, tř. otevřená, V2, res CAC (VDH)

  9.1.2016 Mezinárodní výstava psů, rozhodčí: Gerda van Stuiverberg (NL)

  Don Dexigo Majesco, mezitřída, V1, VDH

  Calvin Majesco, tř. otevřená, V2, res VDH

   

   

  noční výcházka v centru města
  PF 2016_eng.jpg

  Obdrželi jsme velmi hezkou zprávičku, že se náš Calvin "Bedy" stal novopečeným tatínkem dvou chlapečků. Maminkou je Oprah Easter (majitel Dragomir Sorin).

  Oprah x Bedy.jpg

  Calvin Majesco je oficiálně registrován klubovým šampionem Klubu chovatelů teriérů!!!

  diploma KCHT.jpg

  Calvin Majesco - třída otevřená, 2xCAC, 2xCACIB, 2x BOB, Crufts nominace. Rozhodčí W.Junglut (Německo) a Sissi Dollmann (Rakousko)

  Bedy_1.jpg
  Bedy_3.jpg
  BOB.jpg

  Don Dexigo Majesco - mezitřída, res CAC

  Calvin Majesco - třída otevřená, CAC, CC, BOS, klubový vítěz, dokončen titul Klubový šampion.

  Rozhodčí Gabriela Van Ruiten Hajnová (NL)

   

  klub winner KCHT.jpg

  Don Dexigo Majesco - mezitřída, res CAC

  Calvin "Bedy" Majesco - třída otevřená, CAC, res CACIB.

  Ve finále pak Bedy společně s Anet Nedavaškovou vyhráli soutěž Junior handlingu i přes horké počasí. Bedy současně otevřel svůj další titul - šampion ČR. Děkujeme všem andělům strážným tohoto dne a rozhodčímu L. Beradze za posouzení obou kluků.

  IMG_0438.JPG
  JH.jpg

  22.8.2015 German Winner 2015, Lipsko, Německo

  Don Dexigo Majesco, mezitřída, výborný 2, res VDH, rozhodčí D. Witkowska (PL)

  23.8.2015 Mezinárodní výstava Lipsko, Německo

  Don Dexigo Majesco, mezitřída, výborný 3, rozhodčí R. Ritz (D)

  DSC_0813.JPG
  DSC_0851_1.JPG
  DSC_0868_1.JPG

  Don Dexigo Majesco je oficiálně registrován Junior šampionem Německa (VDH)

  VDH JCH diploma.jpg

  Oba kluci se poprve vystavovali v mezitřídě a otevřené.Posuzoval H.Watschinger, Rakousko

  Don Dexigo Majesco - CAC  

  Calvin Majesco - CAC, res CACIB 

  Brno(u).jpg

  Letošního, již 12. ročníku této prima akce skoťáků- moraváků se zúčastnilo celkem 13 skotáků a jejich majitelů. Za skvělé prostředí se spoustou lahůdek děkujeme organizátorům - manželům Hessovým z CHS Calla-Bella.

  party.jpg

  Po 12 měsících čekání se naše sny staly skutečností a naše Ada se tak může pyšnit tímto nádherným titulem. Je tak v pořadí třetím skotem v naší chovatelské stanici, která dosáhla na tento prestižní titul.

  ICH Ada.jpg

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, výborný, rozhodčí Margaret Herd (UK)

  Touto cestou velmi děkujeme za perfektní předvedení Dexe Jardovi Strnadovi z CHS Hannah Moravia.

  00483.jpg
  WDS2.jpg

  Don Dexigo Majesco se stal oficiálně klubovým junioršampionem Německa. Tohoto titulu dosáhnul během velmi krátké doby 3 měsíců jeho výstavní kariéry v Německu.

  KfT diploma.jpg

  Mimořádný úspěch pro naši chovatelskou stanici! 

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, CAJC, JBOB VDH/KfT, VDH - Europajugendsieger 2015.

  Don Dexigo splnil veškeré podmínky pro oba tituly JUNIOR ŠAMPION Německa VDH/KfT.

   

  Calvin Majesco "Bedy" - mezitřída, resCAC, resCACIB VDH/KfT - vice Europasieger 2015. 

  Protože vítězný pes je již šampionem Německa, přechází na našeho Bedyho titul CAC VDH/KfT.

  VDH1.jpg
  VDH2.jpg
  VDH3.jpg
  9.5.2015 Krajská klubová výstava teriérů

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, CCJ, rozhodčí: G. Štursová

  Dexi byl tímto dnem zařazen mezi chovné psy Klubu chovatelů teriérů.

  18.-19.4.2015 Výstavní víkend v Chemnitz, Německo

  O víkendu se konala mezinárodní výstava a speciální výstava teriérů. Naši hoši si vedli nadmíru dobře a tak jsme se domů vrátili po vítězném tažení s cennými poháry, kokardami a s novým šampionem. Tímto děkujeme všem rozhodčím, kteří naše kluky nominovali. 

  19.4.2015 OG Dresden KfT Show, rozhodčí S. Dollmann, Rakousko

  Calvin Majesco - mezitřída, V1, CAC VDH/KfT

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, CAJC, JBOB, BOB, JBIG 1. místo (rozhodčí S. Dollmann), nejlepší nízkonohý teriér výstavy 2. místo (rozhodčí P. Król)!!!

  Dexi splnil všechny podmínky pro přiznání titulu Junior šampion KfT!!!!

  18.4.2015 Mezinárodní výstava rozhodčí: T. Himmrich, Německo

  Calvin Majesco- mezitřída V1, 3. nejlepší pes

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, CAJC VDH/KfT

  Chemnitz 2.jpg
  Chemnitz.jpg

  Nastoupili jsme jako tým ve složení

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, CAJC, CCJ a BOJ

  Calvin Majesco - mezitřída, CAC, CC

  a odnesli si úžasné poháry, medaile a posudky. Náš velký dík patří rozhodčí p. Tiché.

  7.2.-8.2.2015 Speciální výstavy v Německu

  7.-8.2.2015 

  2x Speciální výstava teriérů, Německo

  21. Speciální výstava teriérů Chemnitz/Reinsberg, Německo 

  Don Dexigo Majesco, třída mladých, výborný 1, CAJC, Junior BOB

  Calvin Majesco, mezitřída - výborný 1, CAC

  rozhodčí Nemanja Jovanovic,Srbsko

   

  7. Erzgebirgs - Speciální výstava teriérů Chemnitz/Reinsberg, Německo, 

  Don Dexigo Majesco - třída mladých, výborný 1, CAJC, Junior BOB a BOB!!!!

  Calvin Majesco - intermediate class - exc., CAC.

  rozhodčí: Zita Kotlas, Srbsko

  Jsme zavázání oběma rozhodčích za velkorysé hodnocení našich dvou kluků.

  -

  10.-11.1.2015 Wintershow Slovakia

  Calvin Majesco - 2x výb.1, 2x CAC, rozhodčí: Stanislav Bučko (SK), Tibor Havelka (SK).
  Náš Bedy tímto dnem splnil všechny podmínky pro udělení titulu šampiona Slovenska.
   
   

  3.1.2015 Hanácká výstava psů (Brno)

  Zahájili jsme novou výstavní sezónu 2015 se ctí, oba naši kluci si vedli velmi dobře. Rozhodčí p. MaršálováDon Dexigo Majesco - třída mladých, CAJC, BOJ
  Calvin Majesco - mezitřída, CAC
   
   

  PF 2015

  Všem milým lidem a jejich čtyřnohým společníkům přejeme radostný čas v Novém roce 2015.
   
   
   
  © Slavomír Raszka